Elektros ir elektrotechnikai skirti projektai

Elektros ir elektrotechnikai skirti projektai

Ne paslaptis, kad Lietuva yra projektų šalis, iš kurių gyvena ne tik automobilių nuomotojai, bet ir projektuotojai, kurių darbų profilis yra labai platus, pradedant nuo nekilnojamo turto ir baigiant elektros pastočių, elektros namuose ar pačių tinklų projektavimu.

Mūsų atveju pasirinkome diskusijai ne labai žinomą ir plačiai paplitusią projektų atlikimo ir paslaugų teikimo sritį – elektros projektavimas ir projektai elektrotechnikai.

Greičiausiai, kad tie, kurie statė individualios paskirties namą jau žino kas yra elektros projektavimas ir kokia jo paskirtis ir ką jis gali, jei statant namą jo nėra. Taip, gerai prisimenamas nervų karas su namo pridavimu, kai pasirodo, kad savo rankomis statytame name privalo dar būti ir elektros projektas, o kiek nervų kainuoja kol susirandi protingą projektuotoją, kuris ima ir darbus atlieka už protingą kainą. Taigi, su reikalavimais namo elektrai jau susipažinęs ne vienas Lietuvos gyventojas, tad labai plačiai apie tai diskutuoti galima būtų tik tada, jei klausimą keltume apie patį projektavimą, jo kainą ir kur įmanoma tai atlikti neišleidžiant daug pinigų ir nesugaištant brangaus laiko. Kas liečia elektros projektavimo klausimą, tai norint pasistatyti namą ir jį priduoti patvirtinimui, kad tinkamas naudojimui būtina susiprojektuoti ir elektrą, o kitaip dar galima įvardinti namo elektros instaliaciją, kad specialistai, prieš padėdami spaudą ir savo parašą būtų įsitikinę, kad namas bus su elektra, name bus išvedžiota kokybiška instaliacija ir ji nekels jokios grėsmės elektros skirstymo tinklams.

Žinoma, kad namo savininkui taip pat teks paišlaidauti darbams, kurie bus susiję su elektrotechnikos projektais ir greičiausiai, kad tik nedaugelis įsivaizduoja ar žino, kas tai yra tie elektrotechnikos projektai ir kur jie dedami. Atliekant namo elektros instaliacijos darbus po projekto patvirtinimo, nepakanka jame tik išvedžioti kelis kilometrus laidų, jiems yra būtini dar ir įvairūs lizdai, paskirstymo stotelės ar net pastotė elektros įvadui į patį pastatą. Visa šių priemonių visuma sudaro elektrotechniką, kuri ir yra skirta elektros projekto įgyvendinimui. Suprantama, kad kainos dabar nepasakysime, nes tai priklauso nuo individualių projektų bei  jų sudėtingumo, bet apytiksliai galima įvardinti, kad kainos svyruoja nuo 100 iki 500-600 eurų. Tad kiek euriukų teks išleisti sužinosite, kai elektros projektą apžiūrės elektrotechninės dalies projektuotojas arba darbų atlikimo grupės vadovas.

Taigi, statant namą nepakaks gerų čerpių stogui ar trinkelių grindiniui bei blokelių sienoms, bet kokiu atveju bus reikalingas ir elektrotecnikos projektas ir elektros projektas Jūsų namui, kad neliktumėte be elektros.